Teplo po celou zimu zajistí nákup briket

Pokud hledáte topivo, které je skladné, a ještě bude u vás doma bez sebemenší námahy, tak správnou volbou jsou pro vás právě brikety. Brikety se mohou lišit dle tvaru, velikosti i výhřevnosti.


Proč se přiklonit při výběru topiva právě k briketám?

Jedná se o moderní palivo, které vás okouzlí svou pohodlností. Je levnější než plyn, ale nabízí i lepší skladnost než klasické palivové dřevo a nemusíte odcházet špinaví při každém přiložení, jako v případě topení uhlím. Nabízí vysokou výhřevnost, které je srovnatelné s hnědým uhlím, ale jeho ekologická stopa je v porovnání s uhlím minimální. Brikety jsou vyráběny ze zbytků dřeva z dřevozpracujícího průmyslu. Velkou výhodou je i možnost topení briketami v běžných sporácích, krbech, kamnech nebo kotlech. Další nezanedbatelnou výhodou je i jeho pořizovací cena, která při výběru topiva také hraje velkou roli. Dlouhá životnost a snadná manipulace s briketami je samozřejmostí. Pokud brikety dobře uskladníte a nedostane s k nim nežádoucí vlhkost, potom není problém, aby se skladovaly i několik let.

Zkrátka pokud chcete pohodlnou formu topení s vysokou výhřevností, tak neváhejte a brikety si objednejte k sobě domů. Kvalitní výrobu a prodej briket nabízí firma ŠTĚPÁN PAVEL. Na výběr máte jak z briket bez díry, tak i s dírou. Pro výrobu briket používají piliny z měkkých jehličnatých stromů. Prodávané brikety vyrábí výhradně za použití tepla a tlaku, bez příměsi jakýchkoliv pojiv. Výhřevnost: 18,4 MJ/kg, obsah vody 9,77%, obsah popela 0,82%. Hodnoty odpovídají požadavkům normy ČSN EN ISO 17225-3, třída A1 a požadavkům vyhlášky MŽP č. 415/2012 sb. dle protokolu o zkoušce ze Strojírenského zkušebního ústavu, s.p. Budete mít jistotu kvalitního výhřevu bez zbytečných škodlivých výparů pro životní prostředí. Brikety si můžete nechat dovézt nebo je možnost i vyzvednutí ve městě Vyškov nebo Malešovicích, kde je sklad a prodejna. Pokud potřebujete jen malé množství briket, tak není problém koupě palet i samostatných balíků. Mějte doma teplo i bez námahy a objednejte si brikety k vám domů.

Historie firmy pana Pavla Štěpána
 • Rok 1991 – vznik firmy, kdy začínala jako technická pomoc na stavbě spalovny SAKO při akci čištění kouřových plynů. Předmět podnikání rozšířen o nakládání s odpady – kovošrot.
 • Rok 1995 – koupeny vlastní prostory a část strojního vybavení
 • Rok 2000 – rozšíření podnikání o vnitrostátní a mezinárodní dopravu a pneuservis
  • výstavba štěpkovačky na zpracování dřeva
 • Rok 2002 – dokoupení lisu na papír a papírové dutinky, zpracování a likvidace
 • Rok 2004 – vybudována nákladová váha pro vážení nákladních aut
  • zakoupen logistický areál v Malešovicích – 5000 m2 skladovacích prostor a hal  k pronájmu, které se dále rozšiřují, součástí areálu je i mlýn na mouku 40t za 24 hod.
 • Rok 2005 – vybudována nákladová váha
 • Rok 2008 – přikoupení areálu na výrobu dřevěných obalů, palet, beden a atypických palet
 • Rok 2009 – výstavba provozovny Drahanská ve Vyškově ( bude sloužit jako autodína a zámečnická dílna)
 • Rok 2011 – přikoupen a zrekonstruován další objekt ve Vyškově, kde byla vybudována linka na výrobu briket a palet + ubytovací a nebytové prostory
 • Rok 2015 – zkušební provoz výroby
 • Rok 2018 – výroba briket a palet
Kategorie: Dodavatelé