Jak ochutnáte víno vyráběné přímo na vinici s láskou k řemeslu, už nebudete chtít jiné

Jižní Morava je svými víny vyhlášená. Ještě aby ne, jakmile se sem člověk vypraví, kam oko dohlédne se rozkládají nekonečné vinohrady, kamkoliv se vydá, přivítají ho srdeční lidé a na každém kroku je možné potkat vinný sklep. Jihomoravští vinaři přistupují ke svému řemeslu s úctou k jeho dlouholeté historii, s láskou k práci i respektem ke konečnému výsledku. Díky tomu v malých obcích na jihu Moravy vznikají jedinečná a vyhlášená vína, kterým se máloco vyrovná.

Vinařství Zdeněk Peřina je malou vinařskou firmou, obhospodařující 8,5 hektarů vinic ve špičkových polohách na Mikulovsku v nádherném prostředí Pálavských vrchů. Toto vinařství zpracovává pouze hrozny z vlastních vinic, proto může ručit za kvalitu hroznů. Ve vinicích Zdeňka Peřiny se pečlivě dodržují zásady jako je omezení chemických vstupů, reduktivní řez a vysoce kvalitní práce, která vede k produkci hroznů pro špičková vína, neboť základním heslem firmy je, že se víno vyrábí ve vinici. Moto tohoto vinařství je, že kvalita je přednější než kvantita, a proto každá lahev vína je zpracována s maximální pečlivostí.

Vlajkovou lodí vinařství je Ryzlink vlašský, tedy odrůda typická pro Pálavu. Vinařství se specializuje především na bílá vína, nicméně od roku 2015 produkuje i klarety a růžová vína. Zdeněk Peřina se zaměřuje spíše na suchá vína, ale i milovníci sladších odrůd si tu přijdou na své. Vinařství vyrábí vína především ve kvalitě pozdní sběr, v nabídce však naleznete i vína kabinetní, výběry z hroznů, bobulí či cibéb a v některých ročnících i ledová vína. Z dalších odrůd stojí za zmínku Chardonnay či Pálava. V široké nabídce si můžete vybírat i mezi jednotlivými ročníky vín. A pokud byste si tato výborná vína z Pálavy nechtěli pouze objednat z e-shopu, ale užít si je spolu s jejich atmosférou slunce zapadajícího za vinohrad, můžete využít nabídky ubytování u vinařství Zdeněk Peřina v malebné obci Klentnice na jihu Moravy.

Redakce, 27. 6. 2024
Kategorie: Dodavatelé