MUDr. Radmila Hrubá poskytuje už více než čtvrt století komplexní léčebnou a preventivní péči v oboru praktického lékařství pro dospělé. Ordinace obvodního lékaře se nachází v Praze 8, v Kobylisích. Ordinace je vybavena CRP testy, které zjišťují přítomnost bakteriální infekce a rozhodují tak o předepsání antibiotik. Samozřejmostí je glukometr pro měření hladiny krevního cukru, test okultního krvácení ve stolici a test INR, což je vyšetření srážlivosti krve z jediné kapky krve. MUDr. Radmila Hrubá zajišťuje také žádanky pro specializovaná lékařská pracoviště v případě komplikovaných zdravotních problémů.

K praktické lékařce by měl v rámci péče o svoje zdraví zavítat člověk každé dva roky na preventivní prohlídku. Prevence pro dospělé je často opomíjena a lékaře vyhledáváme pouze při akutních potížích, přitom je prohlídka klíčová pro doplnění pacientovy anamnézy a včasné zjištění případných komplikací. Během prohlídky provede lékař kompletní fyzikální vyšetření zahrnující vyšetření srdce a plic poklepem, prohmatání štítné žlázy, změří krevní tlak a zjistí index tělesné hmotnosti. Obvykle orientačně vyšetří také sluch a zrak a zkontroluje očkování. Součástí prohlídky je i vyšetření moči diagnostickým papírkem. Praktický lékař je důležitým partnerem zejména pro chronicky nemocné pacienty, které pravidelně vyšetřuje, dohlíží na jejich medikaci i životosprávu a v případě potřeby doporučí specializované pracoviště.

Praktická lékařka pro dospělé Praha 8 aplikuje veškeré potřebné očkování, ať už se jedná o očkování proti tetanu či encefalitidě, doporučené očkování před cestováním, například proti japonské encefalitidě, žloutence, vzteklině nebo žluté zimnici i důležité očkování proti chřipce u ohrožených pacientů. Právě očkování proti chřipce je nejúčinnější prevencí proti této zdánlivě běžné nemoci, která ale každoročně přináší tisíce mrtvých. Ordinační doba je jedinečně dlouhá a objednaní pacienti se tak nemusí bát, že lékařskou péči nestihnou kvůli práci. Letité zkušenosti společně s individuálním a empatickým přístupem dělají z pražské praktičky vyhledávanou špičku v oboru.