Nejčastější příčinou smrti v Evropské unii je infarkt myokardu. Spadnout do nezdravého životního stylu je velmi jednoduché. Nedostatek spánku, strava z rychlého občerstvení, nadměrná konzumace alkoholu a cigaret mohou mít negativní následky na váš zdravotní stav a zejména pak na vaše srdce. Dnešní doba přeje zrychlenému způsobu života, který pobízí k výše zmíněným nezdravým aktivitám. Prvním krokem k delšímu a kvalitnějšímu životu je vzepřít se zlozvykům každodenního života. Sport, vyvážená strava, nízko stresové prostředí či pobyt na čerstvém vzduchu jsou hlavními indikátory v boji proti kardiovaskulárním onemocněním. V případě jakýchkoliv pochybností o svém zdravotním stavu neváhejte kontaktovat kardiologického specialistu.

Co dělat, pokud chcete zjistit svůj zdravotní stav?

Je to velmi jednoduché. Objednejte se na vyšetření srdce a zjistěte svůj aktuální zdravotní stav. Pomocí EKG Holtera, který měří srdcovou frekvenci v průběhu celého dne. Problémy se srdcem nepostihují jen starší ročníky, ale mohou postihnout například i mladé, a dokonce i děti. Jako u všech ostatních chorob, prevence je základ kvalitního života. Proto pravidelné prohlídky vám můžou zachránit život. Nepodceňujte pro vás často banální příznaky, mohou značit i závažnější nemoci.

    V rámci kardiologické ambulance MUDr. Františka Vinše je dbáno nejen na léčbu srdečně-cévních chorob, ale právě i na již zmiňovanou prevenci. V ambulanci vás čeká personalizovaná konzultace na profesionální úrovni s kardiologem s dlouholetou praxí a zkušenostmi. Na vyšetření srdce se můžete objednat telefonicky i e-mailem každý pracovní den. Ambulance má uzavřenou smlouvu s těmito pojišťovnami: 111, 205, 207, 201, 213, 211, 209. Možná právě tato návštěva lékaře vám zachrání život.