Kvalitní gynekologická a porodnická péče s lidským přístupem

V rámci péče o své zdraví je u žen potřeba kromě praktického lékaře pravidelně navštěvovat také gynekologa. Pravidelné prohlídky pomáhají včas odhalit případné komplikace (kolposkopické nebo cytologické nálezy či jiné komplikace), což usnadňuje jejich odstranění a zajištění zdraví ženských pohlavních orgánů. Pro gynekologické vyšetření bývají ordinace vybaveny ultrazvukem a videokolposkopem. Gynekologické prohlídky zároveň slouží jako příležitost poradit se s lékařem či lékařkou o různých gynekologických otázkách, jako je např. volba antikoncepce. Na základě Vaší zdravotní anamnézy a preferencí Vám gynekolog pomůže vždy najít to nejlepší individuální řešení. Ordinace by mimo jiné měla být pro dívky i ženy bezpečným prostředím, kde se jim kromě profesionální pomoci dostane také lidské podpory.

Během těhotenství jsou návštěvy gynekologa obzvláště důležité. Již v prvním trimestru je díky ultrazvuku možné zjistit, jestli je plod skutečně uložen v děloze a nejedná se o nebezpečné mimoděložní těhotenství. Dále se pomocí této technologie zjišťuje velikost dítěte, pohlaví, či stav vývoje vnitřních orgánů. V těhotenství se provádějí genetické testy, které ze vzorku krve ženy zjišťují možná rizika genetických vad dítěte. Součástí péče v těhotenství je také edukace o porodu, jeho průběhu i možných scénářích.

Gynekologicko-porodnickou ambulance MUDr. Melounová otevřela v roce 1992 a nachází se v Chotěboři v ulici Nad Hliništěm. Nabízí kompletní gynekologickou a porodnickou péči pro Chotěboř a přilehlé okolí. Díky tomu, že ordinace MUDr. Melounové není součástí většího komplexu, si uchovává svou osobitou, intimnější atmosféru. Vlídný přístup k pacientkám a budoucím maminkám je zde samozřejmostí.