Propojení 3D tisku s obráběním a kovovýrobou

Dnešní doba umožňuje vskutku zajímavá technologická řešení – jedno z nich nabízí i společnost H2P Bohemia s.r.o, jež tyto nové možnosti přináší v oblasti kovovýroby, obrábění a 3D tisku. Jmenovitě se stará o inovativní propojení kovovýroby, obrábění právě s 3D tiskem. Zkrátka nabízejí zde unikátní řešení, jež spojuje tyto na první pohled odlišné technologie ve vzájemné synergii. Při tom využívá i vlastní know-how, jež této firmě umožňuje dovést tuto technologickou synergii k dokonalosti. Přináší tedy na trh unikátní řešení, díky němuž je možné zhotovovat skutečně jedinečné produkty a díly na zakázku.

Zásluhou kombinace pokročilých 3D tiskáren a CNC strojů je možné kompletně navrhovat a vyrábět díly, které jsou dokonale přizpůsobeny každé příležitosti. Sami zákazníci tedy mohou přijít s požadavkem na to, jaký díl přesně potřebují a H2P Bohemia jim pomůže s jeho realizací. Kromě návrhu a výroby samotného dílu je dokonce připravena zhostit se i opravy poškozených dílů – zkrátka poskytuje opravdu komplexní služby na jednom místě. Díky možnosti nechat si vyrobit jakýkoliv díl na míru je možné dosáhnout rychlejší a přesnější realizace projektů. 

Zpracování a 3D tisk různorodých materiálů

CNC stroje jsou standardně využívány pro kovovýrobu a další specializované oblasti, kupříkladu pro výrobu zámečnických produktů, nicméně těžce obrobitelné materiály na nich není možné kvalitně zpracovávat – a právě v ten okamžik přichází na řadu 3D tisk. Kovovýroba na 3D tiskárnách totiž umožňuje vytváření složitých geometrických produktů a dílů, které by byly jinak obtížně dosažitelné na konvenčních CNC strojích. Zkrátka dokáží si poradit se zpracováním opravdu široké škály materiálů, na něž jsou klasické CNC stroje krátké.

Jmenovitě H2P Bohemia pracuje s nástrojovou ocelí, hliníkem, slitinou nerezové oceli a dokonce i s materiálem zvaným Inconel. Tyto materiály jsou pevné, odolné a splňují nejnáročnější technické požadavky. Problémem ale není ani 3D tisk všemožných typů plastů.