Perfektního vzhledu výrobku dosáhnete nejen kvalitním práškovým lakováním

Pro co největší odolnost jakéhokoliv výrobku je kromě samotné výroby důležitá i správná povrchová úprava, a právě práškové lakování je jednou z častých úprav. Používá se zejména u kovových výrobků a komponentů, ale může se využít i na nekovové povrchy jako jsou plasty, dřevo, sklo nebo keramika. Celý princip práškového lakování stojí na úpravě povrchu pomocí práškové barvy, která se nanáší na povrch elektrostatickým nabíjením. Poté se celý podklad roztaví a vytvrdí v peci.

Pro krásný vzhled výrobku jsou důležité i úpravy povrchu před samotným lakováním

Aby byl konečný vzhled kovového výrobku co nejlepší, je třeba klást důraz i na předúpravu v podobě odmaštění, tryskání nebo fosfátování výrobku. Díky odmaštění se z kovu odstraní veškeré mastnoty a nečistoty a lakovaný povrch na výrobku drží o to déle. Stejně tak tryskání, které dokáže z výrobku bez problému odstranit i starý nátěr a je potřeba před každým novým lakováním výrobku. Pro lepší výdrž nejen povrchu, ale i samotného kovového výrobku je třeba zvýšit jeho korozivzdornost. Toho se skvěle dosáhne za pomoci fosfátování.

Pokud tedy potřebujete využít služby práškové lakovny, tak si vyberte takovou, která spolehlivě zvládne i předúpravu povrchu. Takovou práškovou lakovnou je právě Prášková Lakovna BAUMRUK, s.r.o.. Nabízí nejenom kvalitní provedení práškového lakování a spolehlivé předúpravy v podobě odmaštění, tryskání a fosfátování. Specializují se také na sweeping ZN a žíhání železných konstrukcí. Odborný personál lakovny vám rád poradí v případě jakýchkoliv dotazů a díky svým znalostem a za použití moderní technologie dosáhne perfektního výsledku. I pokud máte neobvyklý požadavek v oblasti lakování, tak ani zde nešlápněte vedle, jelikož vám rádi připraví nabídku na míru.

Redakce, 30. 4. 2024
Kategorie: Strojírenství