Proč je správná hydroizolace ploché střechy důležitá

Střechy patří mezi nejvíce namáhané konstrukce domu. Každý den musejí odolávat nepřízni počasí, jsou vystaveny dešti, větru, kroupám, sněhu i slunečnímu žáru. Jakmile je se střechou něco v nepořádku, velmi brzy to pocítíme. Do domu zatéká, profukuje a snižuje se tepelný komfort, ale i bezpečnost stavby. Ploché střechy to mají kvůli své konstrukci ještě náročnější, a proto je u nich opravdu potřeba dbát na kvalitu provedených prací a správnou hydroizolaci. Hydroizolací střech existuje několik druhů. Asfaltová hydroizolace je tradiční způsob, který se využívá již desítky let. Tento typ hydroizolace se skládá z několika vrstev asfaltu, které jsou aplikovány na podkladovou desku. Asfaltová hydroizolace je pevná, odolná a relativně levná, ale může být náchylná k praskání a potřebuje pravidelnou údržbu. Další možností jsou PVC fólie. Ty se vyznačují odolností, trvanlivostí, výbornými izolačními vlastnostmi a snadnou instalací. PVC hydroizolace se skládají z pružného PVC materiálu, který je odolný proti UV záření, počasí, chemikáliím a mechanickému opotřebení.

Výběr hydroizolace ploché střechy závisí na mnoha faktorech, včetně sklonu střechy, typu podkladu, klimatických podmínkách a požadavků na trvanlivost a výkon. Také je ovšem zásadní, aby hydroizolace byla správně a kvalitně nainstalována. Proto se jedná o práce, na které je vždy lepší si pozvat odborníky. Těmi je i firma TOD-izol pana Danijela Todoroviće. Ten v oboru hydroizolací střech podniká již přes deset let, v roce 2012 si založil vlastní živnost, avšak jeho zkušenost sahá až do roku 2008. Jedná se o specialisty v oboru hydroizolací. Do své práce dávají maximum, zakládají si na stoprocentní kvalitě každé zakázky a dbají na neustále vzdělávání se a zdokonalování v oboru. Práce TOD-izol začíná ještě dříve, než do ruky vezmou nářadí a vrhnou se do práce. V první řadě vám poradí s výběrem vhodného materiálu, upozorní vás na potřebné stavební úpravy a hlavně, zůstanou s vámi v kontaktu i po provedení samotné práce a v rámci záruky vše opraví.

Kromě hydroizolací provádí také jako jedni z mála dýmové zkoušky těsnosti, které jsou nejlepším způsobem, jak zjistit, zda hydroizolace potřebuje opravu. Dále tato firma provádí hydroizolace spodních staveb, teras, zateplování, pokládku OSB desek i oplechování okolo izolace. Tato firma ví, že pro zákazníky je kromě kvality zásadní také rychlost realizace, a proto se vždy snaží domluvit na co nejvíce efektivní spolupráci. Firma má zkušenosti z mnoha realizací po celé České republice.

fibichova, 20. 4. 2023
Kategorie: Stavebnictví