Pořiďte si krb i do vašeho bytu a nezapomínejte na revizi komínů.

Krb dokáže navodit hřejivou atmosféru každého interiéru jako mávnutím kouzelnou hůlkou. Ten pocit, kdy se večer zachumláte do deky a jen za zvuku praskajícího ohně si užíváte chvilku pohody je k nezaplacení. Skvělá zpráva je i to, že si tyto příjemné chvíle můžete užít i v bytě, a ne pouze v domech s komíny. Řešením pro vás může být pořízení krbu na biolíh.

Splňte si sen a pořiďte si krb do vašeho bytu!

Klasickým problémem v případě pořízení krbu do bytu jsou potíže s komínem a odvodem spalin z krbu. Eliminovat tyto problémy můžete právě krbem na biolíh, jelikož se jedná o ekologický krb, který spaluje biolíh. Díky tomu, že jeho hořením nevznikají žádné škodlivé spaliny, je výbornou volbou pro umístění v kterékoliv místnosti v bytě. Bez jakýchkoliv obav vám vyhřejí celou místnost bez potřeby komínu a znečištění místnosti. Změňte atmosféru celého pokoje díky krbu na biolíh a vychutnejte si domácí pohodu. Cesta za prohřátým domovem bez sazí, prachu či kouře nikdy nebyla snazší. Kromě toho, že navodí příjemnou teplotu místnosti, tak se jedná i o vkusný doplněk do každého interiéru.

V případě, že máte možnost pořídit si klasický krb s komínem a preferujete tuto variantu, nevyhnete se povinným kontrolám a revizím komínu. Avšak spousta lidí těmto dvou pojmům přisuzuje ten samý význam, ale pravdou je, že se jedná o dva odlišné termíny. Každý majitel si musí případnou kontrolu i revizi pohlídat sám a jejich pravidelné nedodržení sebou následky v podobě pokuty.

V čem se liší revize a kontrola komínu?

Společnou proměnou u těchto dvou úkonů je vyhledání specialisty, tedy kominíka, který danou revizi nebo kontrolu komínu má na starosti. Revize komínu je spíše jednorázová záležitost. Provádí se například v případě, že uvádíte nový zdroj vytápění do provozu, vyměnili jste druh paliva, provedli jste stavební práce nebo úpravy stávajícího komína či spalinových cest. A také v případě, že vznikl požár, který mohl komín nějakým způsobem poškodit. Naopak kontrola komínu se provádí každý rok. Jelikož je třeba před každou topnou sezonou komín nechat důkladně pročistit. Pročištění komína od usazenin můžete provádět i vy sami, avšak následnou kontrolu již zrealizuje kominík. Pokud nebudete dodržovat stanovené lhůty, tak vám hrozí vysoké pokuty. Doklady o revizích a kontrolách se tedy pečlivě uchovejte.

Jak na to?

Pokud i vy přemýšlíte nad modernizací, úpravou nebo revizí vašeho komínu, tak se neváhejte obrátit na společnost EUROKAM SYSTÉM, s.r.o. a jejich webové stránky: https://www.levnekrby.cz/. Nabízí montáže komínů a komínových setů od výrobce Schiedel. Pro zvýšení efektivity vašeho topného systému, snížení emisí a ušetření za palivo můžete využít jejich služby v podobě frézování a vyvložkování komínů. Vše si pojistěte následnou revizí komínu provedenou od skutečných odborníků. Kromě komínů nabízí nepřeberné množství produktů, od zahradních krbů, krbových kamen, pecí na pizzu, krbových mřížek až po stavební materiál. Také nabízí službu v podobě montáže krbů, krbových kamen a komínů.

Redakce, 12. 4. 2024
Kategorie: Stavebnictví