Ubytování v Krkonoších aneb návrat k tradicím ve staročeské horské boudě

Horská farma na Růžové hoře se nachází 3 a půl kilometru pod vrcholem naší nejvyšší hory, Sněžky. Děčínská bouda slouží jako tradiční horský hostinec s možností cenově dostupného ubytování v nadmořské výšce 1280 m. Ubytování na horách nabízí dechberoucí výhledy, návrat do minulosti a skutečný klid, aniž byste se museli vzdát svého komfortu. Ubytování v Děčínské boudě zahrnuje vydatnou snídani z lokálních surovin, internetové připojení i čisté společné WC a sprchy. Majitelé horské boudy pokračují v tradicích našich předků a na rozlehlých krkonošských loukách chovají krávy a ovce, z jejichž mléka vyrábí domácí podmáslí, tvaroh i jogurty. Na těch si mohou hosté pochutnat v interiéru hostince, který je vyzdoben staročeskými prvky a rekvizitami. Personál hostince v dobových krojích hostům servíruje ověřené staročeské receptury.

Celková kapacita horské chaty z 19. století je 21 hostů, v objektu jsou k dispozici útulné tří, čtyř i pětilůžkové pokoje. Pobyt si můžete zpříjemnit posezením v jedné ze dvou světniček pro návštěvníky. V horské farmě je možné ubytovat se i se psem. V létě hosty jistě potěší možnost parkování hned u objektu až pro pět vozů, v zimě je možné využít k dopravě na místo lanovou dráhu, na kterou mají ubytovaní slevu.

Pouhých 600 metrů od ubytování se nachází lanová dráha Růžová hora. Ke zdolání samozřejmě láká nedaleká hora Sněžka i další hřebeny krkonošských hor. Na túru je ideální hřebenová Cesta česko-polského přátelství kopírující česko-polskou hranici, nebo výlet do Jánských lázní. V zimě se hosté oddávají zimním sportům na sjezdovkách Velká Úpa, Pěnkavčí vrch, Portášky nebo Pec pod Sněžkou. Děčínská bouda je ideálním zázemím také pro výlety autem nebo autobusem do vzdálenějšího okolí, třeba do malebného Babiččina údolí nebo na safari ve Dvoře Králové.