Svěřte elektroinstalaci vašeho domu odborníkům

Pokud máte v plánu stavět dům nebo už jste v procesu výstavby, určitě jste došli do bodu, kdy se musíte rozhodnou, jak přistupovat k elektroinstalaci ve vašem domě. Nejběžněji si při realizaci elektroinstalace lidé najímají elektrikáře nebo společnosti, kteří se specializují na elektroinstalace. Jedná se o pohodlnější a bezpečnější variantu, jelikož všechny rozvody musí být 100% správně. Druhá varianta je řešení elektroinstalací svépomocí. Elektroinstalace není dobré brát na lehkou váhu, proto je zapotřebí zjistit si všechny dostupné informace pro bezchybné provedení.

Co je potřeba pro elektroinstalaci svépomocí?

Pro laika se jedná o velmi náročný úkol s často nejistým výsledkem. Veškeré elektroinstalace v domě musí podléhat určitým zákonům a normám. Nejdůležitější normy, které souvisejí s instalací v rodinném domě jsou normy řady ČSN 33 2000, ČSN ISO 3864:1995 (01 8010), ČSN 33 0010:1982, ČSN EN 60529 (33 0330), ČSN 33 1500:1990 a ČSN 33 2130:1983. Je třeba rozlišovat normy a standardy. Normy musí být dle zákona plněny a musí se dodržovat přesně dle znění zákona. Standardy nebo doporučení je dobré se držet pro udržení určitého standardu. Kromě velké dávky učení je třeba i dostatečná zručnost.

Pro spolehlivý výsledek vyhledejte odborníky

Pro kvalitní realizaci rozvodů nejenom v rodinných domech, ale i například ve výrobních halách oslovte společnost ELEKTRO ABC. Nabízí komplexní elektro služby po České a Slovenské republice. Kvalitní odvedenou práci potvrzuje i nespočet spokojených zákazníků a roky praxe v oboru. Pokud máte nějaký specifický požadavek v oblasti elektra, nebojte se na firmu obrátit. Rádi vám pomohou a dokážou se přizpůsobit všem vašim požadavkům. Kromě elektro instalace a elektro revize mohou nabídnout i nonstop servisní pohotovost a mnoho dalšího.

Redakce, 26. 10. 2023
Kategorie: Elektrotechnika