Rodinná pekárna rozvíjí tradiční řemeslo od 19. století

Chléb, ať už žitný nebo kvašený, placatý či kulatý, je základní potravinou po celém světě. O tom ví své i rodina Turkova a Burgetova ze Středních Čech. Pekařská výroba se v jejich rodině traduje už od roku 1880. V roce 1991 už několikátá generace pekařů založila společnost Turek a spol. a vybudovala zcela novou pekárnu v centru Vlašimi. Pekárna Turek nabízí široký sortiment čerstvého pečiva a cukrářských výrobků, ale zákazníci v prodejně najdou také mléčné a lahůdkářské výrobky a další zboží. V prodejně je navíc možné posedět od brzkých ranních hodin u voňavého pečiva a teplé kávy, čaje nebo horké čokolády.

Každý den se desítky zákazníků vrací pro běžné pečivo, jako jsou čerstvě pečené rohlíky a housky, veky, banketky nebo křupavé bagetky. Řemeslní pekaři denně připravují čerstvý chléb v mnoha variantách. Ať už českou klasiku v podobě kmínového chleba, nebo stále oblíbenější varianty jako je vícezrnný chléb, žitný chléb, chléb ze špaldové mouky nebo s výživnými chia semínky. Příznivci zdravého životního stylu ocení širokou nabídku cereálního a celozrnného pečiva. Celozrnné pečivo je stále poptávanější, je totiž chutné, ale obsahuje větší množství vlákniny i minerálů a vitaminů potřebných pro tělo.

Milovníci sladkého si pochutnají na pestré paletě jemného pečiva, ať už se jedná o křehké šátečky, nadýchané loupáky, koláče a záviny s různým plněním nebo tradiční vánočky, mazance a svatební koláčky. Pekárna Turek myslí také na zákazníky se speciálními potřebami jako jsou diabetici a připravuje pro ně koláčky, loupáčky, vánočky a další pečivo. Oblíbeným řemeslným výrobkem jsou křupavé slané nebo pikantní tyčinky i jemné tyčinky se sezamem, které lze objednat i po E-shopu. Zručná rodina Turků zůstala po desetiletí věrná poctivé pekařině, lásce k pečení a tradičním recepturám a je vyhlášenou pekárnou v celém okolí. Pekařina je pro společnost klíčovým řemeslem, ale také náročným posláním plným těžké celodenní práce a nejspíš proto stále ubývá schopných pekařů.

Kategorie: Dodavatelé