Ochranné pracovní pomůcky nejvyšší kvality od „značky století“

Německá společnost UVEX je od roku 1926 předním světovým výrobcem spolehlivých ochranných pomůcek pro práci, sport i volný čas. Se svou misí protecting people společnost vyvíjí jedinečné produkty a materiály, které poskytují efektivní ochranu při zachování maximálního pohodlí. Ochranné pomůcky z dílny UVEX byly několikrát oceněny za inovaci, kvalitu i design, samotná společnost získala v roce 2016 označení „značka století“. V roce 1994 začala firma D & B s. r. o. prodávat OOPP UVEX na českém trhu. V roce 2006 byla přetvořena na českou dceřinou společnost UVEX Safety CZ, k. s. se sídlem v Rychnově nad Kněžnou, jež doposud zásobuje české zákazníky kvalitními ochrannými pracovními pomůckami tzv. „od hlavy až po paty“ – od ochranných přileb a brýlí, přes respirátory, chrániče sluchu a rukavice až po pracovní, jednorázové oděvy a bezpečnostní obuv.


Ochranné brýle z dílny UVEX jsou odolné vůči mechanickému i chemickému poškození a díky inovativním technologiím povrchových úprav zorníků a velkému výběru tónování jsou vhodné do různých pracovních podmínek (např. logistika, automobilový, chemický, stavební, dřevařský, kovoobráběcí a potravinářský průmysl, sváření, IZS). Dále jsou také v nabídce speciální ochranné brýle proti laserovému záření nebo sterilizovatelné v autoklávu a ochranné pracovní dioptrické brýle, které se těší velké oblibě u zákazníků.

Nedílnou součástí nabízeného sortimentu jsou i ochranné rukavice, které lze použít například pro přesné nebo všeobecné práce, na ochranu proti proříznutí, propíchnutí a chemikáliím. V synergii s firmou HexArmor® UVEX rozšířili své portfolio o jedinečné rukavice s odolností proti propíchnutí jehlou a nárazu a do specifických pracovních podmínek.

Inovacemi prostoupená bezpečnostní obuv v provedení S1, S2 nebo S3 zajišťuje komfort při chůzi, stání či lezení po žebřících, příjemné klima uvnitř obuvi a odvod vlhkosti, plastovou nebo ocelovou tužinku a mezipodešev, která nenarušuje flexibilitu obuvi. Vybraná obuv také disponuje revoluční technologií i-PUREnrj s nejlepšími tlumícími vlastnostmi v přední části chodidla a paty, dobrým návratem energie v nášlapu přes celou mezipodešev. U žádné obuvi nechybí vyměnitelná vložka tlumící nárazy, podporující přirozený pohyb chodidla a měkce polstrovaný jazyk a límec.

Pohodlné ochranné přilby značky UVEX vyrobené z vysoce odolných materiálů poskytují spolehlivou ochranu hlavy pro stavebnictví, lesnictví i výškové záchranné práce. Ergonomicky tvarované přilby se dokonale přizpůsobí různému tvaru a obvodu hlavy. Patentovaný bezpečnostní systém MIPS, který je integrován u vybraných přileb, navíc poskytuje dodatečnou ochranu proti nárazu tělesa s rotační energií.

Všestranné mušlové chrániče s různými funkcemi a stupni útlumu potěší svým polstrovaným náhlavním obloukem, který zajistí pohodlí i při dlouhodobém používání, stejně tak se jednorázové a opakovaně použitelné ušní zátky lehce přizpůsobí zvukovodu uživatele.

V široké nabídce pracovních oděvů najdete odolné jednorázové oděvy, pracovní kalhoty, bundy či montérky i slušivá funkční trička a mikiny.

Redakce, 11. 6. 2024
Kategorie: Dodavatelé