Mnoho lidí si své ráno nedokáže přestavit bez ranní kávy. Je to už určitý rituál již po staletí a káva je součástí kultury v mnoha koutech světa. Mezi největší producenty kávy na světě patří zejména Brazílie, Kolumbie, Indonésie nebo Vietnam. A zajímavou skutečností je i to, že káva je druhou nejprodávanější komoditou na světě. Na prvním místě je ropa.

Jaké jsou účinky kávy na zdraví?

Často se můžeme setkat s názorem, že pití kávy škodí našemu zdraví. Avšak opak je pravdou. Pití kávy každý den může mít na tělo i mysl téměř blahodárné účinky. Káva snižuje riziko vzniku rakoviny a onemocnění jater a ledvinových kamenů. Také má vliv na nižší riziko vzniku cukrovky 2. typu. Káva je současně velký stimul pro náš mozek. Dokáže nám snížit pravděpodobnost výskytu neurodegenerativních onemocnění jako je Alzheimerova choroba. Po kávě máme také více energie a zlepšuje naše kognitivní funkce a paměť. Pozitivní účinky má káva i na náladu. Ovšem tak jako u všeho i u pití kávy je třeba přiměřeného množství. Zpravidla se nemá překračovat dávka 4 šálků denně.

Kde si kávu kupujete?

Ať už si raději kávu kupuje v kavárnách nebo si raději připravujeme sami doma. Je potřeba vědět, kdy platíme jen za značku a kdy za opravdu dobrou kávu. Takovou kávu můžete najít i na e-shopu Café Gape. Zde najdete mnoho druhů kávy nejen pro vaši ranní kávičku. Každý týden čerstvě pražená káva, zrnková i mletá. Nevadí, pokud používáte kávovary nebo jiné alternativní přípravy. Na e-shopu si vyberete typ přesně pro vás. Můžete si vybírat z různých druhů espresso směsi, jednodruhových káv, výběrové kávy z pražírny Café Gape nebo kávy bez kofeinu. Nabízená káva sklidila i řadu ocenění. Neváhejte a kupte si kvalitní kávu. Už po prvním ochutnání nebudete litovat.