Nechte si pomoci přírodou

Přírodní kosmetika je čím dál tím více se rozrůstající obor. Avšak není se vůbec čemu divit, jelikož přírodní kosmetika sebou přináší spoustu benefitů. Navíc stále více lidí chce vést zdravější životní styl a být více v souladu s přírodou. Přechod na přírodní kosmetiku je v tomto případě prvním krokem.

Co si přesně představit pod přírodní kosmetikou?

Jako přírodní či BIO kosmetiku označujeme produkty, které obsahují čistě přírodní složky. I pěstování a získávání těchto přírodních složek je podrobeno určitým pravidlům, aby se výsledná kosmetika mohla označovat jako přírodní kosmetika. Nutná je u přírodních produktů i certifikace, která deklaruje všechny náležitosti. Také dokazuje, že daný produkt není testovaný na zvířatech. Mezi zakázané látky, které se nesmí v přírodní kosmetice využívat jsou chemické látky, syntetická barviva, silikony, UV filtry a podobně. Naopak musí obsahovat výhradně přírodní ingredience z rostlinných či minerálních zdrojů.

To, že je používaná kosmetika přírodní, neznamená, že je méně účinná než kosmetika, která je chemického původu. Problematikou běžné kosmetiky na chemické bázi je nevědomost toho, co si vlastně na pleť, pokožku nebo vlasy dáváme. Jedná se o spousty různých složek, které často ani nezvládneme vyslovit a nemusejí nám dělat úplně dobře.

Skvělou přírodní kosmetikou je i kosmetika Vitellaria. Jedná se o v Česku vyráběnou kosmetiku, která dbá na životní prostředí. Vše je vyráběno ručně a suroviny pocházejí z Evropy. Veškerá kosmetika této značky je zároveň i BIO kosmetikou. Samozřejmostí jsou všechny potřebné certifikace i zdravotní nezávadnost. Nabízí široký sortiment pro pleťové i tělové kosmetiky. V případě vlasové kosmetiky si můžete vybrat unikátní produkty pro „curl girl method“ – úpravu vlasů. Na e-shopu můžete zakoupit i non-toxic produkty do domácnosti a vonné svíčky. Buďte blíže přírodě a používejte přírodní a BIO kosmetiku.

Redakce, 7. 12. 2023
Kategorie: Dodavatelé