Máte rádi marcipán? Je skvělý nejen pro ozdobu dortů

Marcipán známe všichni zejména díky narozeninovým dortům, kde marcipán dokáže přetvořit i obyčejný dort v něco úžasného dle příležitosti, na kterou je dort určený. Celkem snadno se díky marcipánu z každého zákusku stane i ozdoba každé oslavy. Základem každého marcipánu jsou mleté mandle a cukr a každý marcipán se může lišit právě poměrem těchto dvou ingrediencí.

Kde se vůbec marcipán vzal?

Začátky marcipánu sahají až do zemí starého Orientu. Do Evropy se marcipán dostal ze středověké Persie. Jak už to ve středověku bývá, tak od 14. století tento pokrm konzumovali zejména lidé z vyšší vrstvy. Po rozšíření cukrové třtiny do Evropy se marcipán dal produkovat i ve větším množství a dostal se tak mezi širší veřejnost. V 18. století byl marcipán dokonce využívaný jako léčivo při nadýmání.

Jak už bylo řečeno v dnešní době marcipán využíváme zejména pro dekorovaní dortů a zákusků. Aby dort nejen dobře vypadal, ale i chutnal, tak je potřeba kvalitní marcipán s vybranou recepturou. Přesně takový marcipán najdete na e-shopu FRISCHMANN Vyškov. Jedná se o společnost založenou již v roce 1999 a nabízejí pravý mandlový marcipán vybrané receptury. Marcipán obsahuje pouze přírodní barviva, můžete mít tedy jistotu o prvotřídních složkách obsaženy v nabízeném marcipánu. Jedná se kvalitní českou práci, kdy dodávají po celé České republice, a dokonce i do Německa. Veškeré modelované zboží zhotovují vlastnoručně. Na e-shopu naleznete velké množství marcipánových figurek. Dodávají marcipánové figurky nejen profesionálním cukrářům, ale i hospodyňkám, které chtějí své pečení posunout o třídu výš a tvořit vynikající a estetické dorty, zákusky či jakékoliv cukrovinky. Šetřete čas i svoje nervy a objednejte si jejich marcipán i vy. Překvapí vás svou vytříbenou chutí a zpracováním.