Jaký beton zvolit při stavbě rodinného domu?

Při stavbě rodinného domu je důležitý každý detail, a dokonce i malá chybka může v budoucnosti znamenat velký problém. Je důležité si rozmyslet jaký beton na co použít, jelikož každý beton má odlišné vlastnosti a hodí se na něco jiného. Nelze využít nějaký univerzální beton, který bude splňovat veškeré vaše potřeby, ale opravdu není radno tuto skutečnost podcenit a umět se rozhodnou, který beton se k danému účelů více hodí.


Z čeho beton vzniká a co byste o něm měli vědět?

Jedná se o hmotu využívanou ke stavbám a je složena ze směsi vody, cementu, kameniva různých frakcí a poté různých vhodných přísad a příměsí, podle typu betonu. V momentě, kdy se smíchá cement s vodou probíhá proces hydratace a celá směs začíná tuhnout. Již po pár hodinách se může zdát, že je již beton ztuhlý, ale nenechte se mýlit, celý proces tuhnutí musí trvat minimálně 28 dní. Betony můžeme rozdělovat dle mnoha charakteristik a měřítek. Například je můžeme rozdělit na podkladní, konstrukční a potěrové betony. Podkladové betony se využívají zejména na málo zatěžované stavby, jako podezdívky či chodníčky. Konstrukční betony se využívají zejména pro základy rodinných domů a další různé betonové konstrukce, kde je kladen nárok na pevnost. Konstrukční betony se mohou dělit na mnoho dalších typů dle poskytnutých vlastností. Potěrové betony se mohou využívat zejména pro vyrovnání vrstvy.

Pokud potřebujete zajistit dovoz betonové směsi pro různé účely, tak se neváhejte obrátit na společnost Betonárka Honzík, s.r.o.. Firma se nachází ve Velkém Borku. Ať už potřebujete při vašem projektu železobeton, sklobeton nebo speciální druh betonu, rádi vám vyjdou vstříc. Již od roku 2016 se specializují výhradně na výrobu, dovoz a čerpání betonových směsí vlastními vozidly. Kromě toho nabízí i prodej písku a kamene.