Dětské sborové studio, které dělá z hudby radost

V srdci malebné obce Loučná nad Desnou se rozmohlo nadšení pro výuku hudební výchovy, které spojuje všechny místní mladé milovníky hudby a nesmazatelně v nich zanechává stopy radosti. Jaký dětský hudební sbor podniká v Loučné nad Desnou fascinující hudební projekty a koncerty, které vykouzlují místním úsměv na tváří? 

Jedná se o dětský sbor Loučná nad Desnou, jehož přesný název vám prozradíme na konci článku, který se navíc nebojí vybočit z tradičních hudebních kolejí. Jejich zajímavý přístup k hudbě je oživením nejenom pro zdejší základní a mateřskou školu, ale i pro lokální hudební scénu. Jejich odvaha experimentovat se totiž mísí s neokoukanými tóny a touhou přinášet radost posluchačům, kterými jsou nejen rodiče, ale i návštěvníci z řad veřejnosti.

Mladí hudebníci navíc nejenže objevují nové hudební možnosti, ale zároveň je sdílejí s přáteli – i v tom je kouzlo hromadného sboru. Sborové koncerty Loučňáčku jim pak nabízejí prostor k propojení se s posluchači prostřednictvím hudby, která všem dodává radost a energii.

Dětští hudební experimentátoři

Není tedy pochyb o tom, že koncerty tohoto dětského sborového studia oživují hudební atmosféru v Loučné nad Desnou. Pokud si je přijdete poslechnout na některé z jejich vystoupení, tak si odnesete hudební zážitek společně s pocity radosti. Mladí, přesto mnohdy už zkušení zpěváci se navíc nebojí procházet trním vlastních pokusů a omylů, a přestože cesta to není vždy snadná, tak je na nich neustále vidět nezdolné nadšení.

Jaký dětský sbor se takto nebojí vybočit z tradičních sborových cest a odvážně prozkoumává všechna zákoutí hudebního světa? Je to Dětské sborové studio Loučňáček jehož provozovatelem je ZŠ a MŠ Loučná nad Desnou. Studio se s radostí ponořuje do nejrůznějších hudebních experimentů, v nichž je pohání radost z tvoření hezkých melodií. Studio Loučňáček spojuje hudební nadšení a sborové přátelství do harmonického symfonického tónu.