Budoucnost vytápění je infračervená

Vytápění domů, bytů, kanceláří skleněnými infrapanely na stropě je relativně nová technologie. Tenké skleněné infrapanely se montují na strop a sálají teplo rovnoměrně v celé místnosti. Zdrojem sálání tepla je elektřina, která ohřívá skleněný panel a ten sálá teplo ze stropu do celé místnosti. Teplo z infrapanelu se akumuluje ve stěnách, nábytku , zařízení bytu a vytváří příjemnou pocitovou teplotu. Takže i když je byt vyhřátý na 20 °C  infrapanelem, pocitová teplota je jakoby jste byli v místnosti, kde je teplota vzduchu 24 °C.

Infratopení je spolehlivé, jednoduché na instalaci a prakticky bezobslužné. Toto vytápění ocení hlavně starší lidé, kteří dosud topí uhlím případně dřevem a obsluha topení ve vyšším věku je pro ně namáhavá. Jisté je, že infrapanely budou masovým topením budoucnosti. Vytápění s pomocí infrapanelů je výhodné i pro vlhké stěny, protože panely ohřívají stěny a tím dochází k jejich vysušení a zabránění vzniku plísní. Záruka na panely je 6 roků a předpokládaná životnost panelů je více než 50 roků.

Kdo má na střeše fotovoltaické panely, může elektřinu z fotovoltaických panelů připojit na infrapanely a má prakticky topení zadarmo.

Na výrobu infrapanelů se již 20 roků specializuje firma Volf, která převzala výrobu od švýcarské firmy Cagon a svým zákazníkům dodává kvalitní osvědčené infrapanely. Firma zajištuje i jejich montáž do bytů a rádi Vám zodpoví všechny Vaše dotazy.

Redakce, 30. 8. 2023
Kategorie: Dodavatelé