Slovo aukce pochází z latinského slova augēre, což v překladu znamená „zvýšit“ nebo „zvětšit“. Samotný akt aukcí pochází ze starověkého Řecka a Říma, kdy koncept zpravidla znamenal prodej zabaveného zboží a majetku zemřelých. Hlavní účel aukcí se poté postupně vyvíjel a dnes jsou dražby a aukce prostředkem k prodeji široké škály předmětů. Od slavných uměleckých děl a vzácných sběratelských šperků až po nemovitosti a s pokročilými technologiemi dnešní doby se může jednat i o virtuální zboží.

Jaké mohou být druhy aukce?

V současné době se aukce rozdělují na primární a sekundární typy aukcí. Mezi primární aukce patří například Anglická aukce, Japonská aukce, Holandská aukce, obálková metoda nebo Vickreyaova aukce. Sekundární typy aukcí mohou být výkupní aukce, kombinatorické aukce, aukce s nerezervovanou cenou, aukce s rezervovanou cenou, obrácená aukce, tichá aukce, top-up aukce, Walrasian aukce a aukce s daným časem vypršení.

Každý druh aukce je něčím specifický a má svoje výhody i nevýhody, cenovou přesnost a čas potřebný pro přípravu a vedení aukce.

Pokud jste sběratelem nebo se chcete zúčastnit nějaké aukce. Můžete se zúčastnit aukce v aukční síni Symposion. Aukční síň byla založena v roce 1999 v Praze. Specializuje se na aukční prodej, odkup celých sbírek a jednotlivých artefaktů. Nabízí mnoho druhů předmětů, jež jsou předmětem aukcí. Jedná se například o autogramy, autografy, dokumenty, bibliofilie, vzácné a zajímavé knihy, exlibris, různá grafika a varia. Kromě aukcí patří mezi služby i poradenství v oblasti jejich specializace a vyhodnocení znaleckých posudků. Ať už se jedná o písemné nebo ústní znalecké posudky. Udělejte si radost a kupte si předmět, o kterém jste už dlouho snily. Stačí si vyhlédnout preferovanou aukci a zúčastnit se.

Kategorie: Dodavatelé