Aby motor běžel jako dobře namazaný stroj

Důvod proč se může dieselový neboli vznětový motor porouchat, je zejména zanedbání pokynů při obsluze a údržbě. Pokud uvidíte nebo uslyšíte s ohledem na motor sebemenší změny, neměli byste je zanedbat a co nejdříve je řešit. Pokud by se jednalo o vážnější poruchu, mohlo by se jednat dokonce o zdraví nebezpečný problém. Nemluvě o finanční stránce. Částky u zanedbaných větších problémů dieselových motorů mohou být velmi ekonomicky náročné. Také pokud nemáte dostatečné znalosti o opravě dieselových motorů, tak je dobré nechat opravy na odbornících, kteří zaručí funkčnost vašeho motoru.

Jaké jsou nejčastější poruchy motoru?

Mezi nejčastější závady motoru patří zejména: vadné vstřikovače, vstřikovací/vysokotlaké čerpadlo, EGR ventil, DPF filtr, turbodmychadlo, dvouhmotový setrvačník a další. Vadné vstřikovače se projevují zejména nepravidelným chodem motoru, tvrdým chodem motoru (klepáním), zvýšenou kouřivostí, špatnými starty nebo motor nelze vůbec nastartovat. Dieselový motor je náchylnější k poruchám, jelikož pracuje s většími tlaky a je konstrukčně složitější. Z tohoto důvodu je třeba provádět pravidelný servis. Jeho zanedbáním dochází k závažným a nákladným poruchám motoru.

Pokud potřebujete pomoci s dieselovým motorem, tak neváhejte kontaktovat společnost DIESEL SERVIS VELENDORF. Nabízí diagnostiku motoru včetně oprav a seřízení. Mají dlouholetou praxi a jsou vybaveni nejmodernějšími technologiemi k vyřešení problému vašeho diesel motoru. Nabízí tyto služby: čištění, test a opravu vstřikovačů a vstřikovacích čerpadel, čištění tlakových zásobníků (railů) a vysokotlakých trubek ultrazvukem, odstranění netěsností – úniku paliva z palivové soustavy, výměna palivových filtrů, rozbor paliva na množství znečišťujících látek a další. Buďte vy i vaše okolí v bezpečí se seřízeným spolehlivým motorem. Stačí se jen obrátit na specialisty a jezděte bez problémů!