Proč a jak do vaší stavby zakomponovat pískovec?

Pískovec je nadčasový materiál, ve kterém se snoubí přírodní krása s funkčností a trvanlivostí. Díky své všestrannosti se stal oblíbeným materiálem pro stavby, obklady a dlažby jak v historické, tak moderní architektuře. Jaké výhody pískovec nabízí? A jak ho můžete využít pro vaši stavbu?

Pískovec využívali už starověcí Egypťané a Mezopotámci. O jeho trvanlivosti vypovídají známé památky jako Karlův most nebo katedrála sv. Víta. Pískovec je dodnes vyhledávaným materiálem ve stavebnictví, ať už při restaurování historických budov nebo v moderních projektech. Architekti oceňují zejména jeho flexibilitu a schopnost vytvářet jedinečné designy. Pískovec, který je k dostání v nejrůznějších odrůdách, barvách a texturách, vyniká stabilitou a dobrou zpracovatelností. Navíc je odolný vůči povětrnostním vlivům a mechanickému opotřebení, což z něj činí ideální materiál pro exteriéry. Jako přírodní materiál je pískovec ekologicky šetrný a recyklovatelný.

Pískovec slouží především jako okrasný kámen, a to jak v sochařství, tak při dláždění a obkládání venku i uvnitř. Výhodou pískovce je kromě různorodého vzhledu také nižší cena. Dlažba z pískovce může sloužit například jako odolná příjezdová cesta vyžadující minimální údržbu. Pískovcové nášlapy v různých barvách zapadnou do každé zahrady. Vzhledem k porézní povaze pískovce jej můžete použít v oblastech, které jsou trvale vlhké, například kolem bazénu. Díky poréznosti jsou pak bazénové cesty neklouzavé. Kromě toho můžete využít pískovcový obkladový kámen pro designový obklad fasád. Také v interiéru se pískovec využívá pro dekorativní obklady stěn, podlah nebo krbů.

S výběrem a dodáním prvotřídního pískovcového kamene vám pomůže česká společnost IZ – Kámen. V sortimentu firmy najdete širokou nabídku pískovcových kamenů různých barev, textur a tvarů pro různorodé stavební projekty. Řezaný pískovec Thor najde využití na obklady interiéru i exteriéru, štípaný obklad Karpat je vhodný na obklady i dlažby. Firma dodává také pískovec na nášlapy do zahrad i pod pergoly nebo kámen vhodný na přírodní schody a dlažby. V pestré nabídce nechybí ani stavební pískovec vhodný na obezdívky, fasády domů nebo stavbu zídek. Společnost IZ – Kámen zajišťuje rychlé a spolehlivé doručení kvalitního kamene po celé České republice.

Redakce, 5. 6. 2024
Kategorie: Stavebnictví