Proč je používání svíček z včelího vosku a slazení medem zdravější

Plápolavé světlo svíčky, její příjemnou vůni a útulnou atmosféru, kterou dodá každé místnosti, miluje mnoho z nás. Pokud patříte k těm, komu na stole neustále plápolá svíčka, čtěte dál, není totiž svíčka jako svíčka.  Pestře barevné svíčky se silnou vůní, které koupíte za pár korun se totiž nejčastěji vyrábí z parafínu. Při jejich pálení se mimo libé vůně do vzduchu uvolňuje také celá řada toxických látek. Svíčka vyrobená z parafínu uvolňuje benzen, oxid uhličitý a často i toluen. Tyto látky jsou karcinogenní a při dlouhodobém vystavení těmto látkám mohou vzniknout závažné zdravotní problémy. Pokud už tedy takové svíčky kupujete, pořádně v místnosti větrejte a pohlídejte si, aby po uhašení svíčky šel všechen kouř ven z místnosti. Taková svíčka by také neměla hořet déle než čtyři hodiny.

Řešením pro milovníky příjemného svitu svíček jsou svíčky z včelího vosku. Jediné, co tyto svíčky při hoření uvolňují je příjemná medová vůně, která vím provoní domov. Při hoření nevznikají žádné škodlivé látky a tyto svíčky uchvátí i svým příjemným přírodním vzhledem. Na výběr je ze svíček rolovaných nebo litých. Lité medové svíčky hoří déle a vyrábí se v mnoha tvarech i barvách. Pokud chcete potěšit své blízké, kteří milují svíčky, nejlépe uděláte, když jim koupíte svíčku z včelího vosku. U firmy Meduška máte na výběr z celé řady svíček všech druhů i barev a můžete je koupit v krásné dárkové sadě, která může být tematicky přizpůsobena, zda se jedná o dárek pro maminku, na Valentýna nebo třeba na Vánoce.

Pokud zároveň chcete svým blízkým dopřát něco dobrého a sladkého na zub, co je zároveň zdravé, pak jsou ideálním řešením medové dárky. Med má nižší glykemický index než klasický řepkový cukr, a proto nezvyšuje cukr v krvi tak rychle. Také má větší sladivost, a tak ho stačí použít méně. U Medušky koupíte med s ovocem, ořechy v medu i med s kořením vhodný na marinády.